Rehabilitacja blizny po cc

Rehabilitacja blizny po cc

Do tej pory na tym blogu nie poruszałam spraw niezwiązanych z chustami, pieluszkami, dziećmi itd. Teraz chcę zrobić wyjątek. Uważam, że powinno się o tym mówić i chce się z tym z Wami podzielić.
Jestem po cesarskim cięciu. Osoby, które mnie znają bliżej wiedzą co i jak. Czasami los ma dla nas przewidziany inny scenariusz niż ten który planowaliśmy… i już.

Mam w związku z tym bliznę pooperacyjną, bo tym właśnie jest cesarskie cięcie – operacją. Dzięki mojej położnej dowiedziałam się, że jest możliwość jej rehabilitacji. W związku z blizną może dochodzić do wielu komplikacji i dyskomfortów z nią związanych. W moim przypadku to drętwienie rąk, bóle nóg, ale mogą to też być bóle kręgosłupa, bóle głowy, problemy w obrębie miednicy i w sprawach układu moczowego i wiele innych.

Kiedyś nie powiązałabym tych spraw ale to prawda. Jestem już po pierwszym spotkaniu rehabilitacyjnym i widzę pierwszą zmianę, ale i też szansę na poprawę kondycji swojego ciała w ogóle.

Rehabilitacja rany może się zacząć nawet po dwóch tygodniach po operacji ale największe rezultaty przynosi do około 1,5 roku po operacji. Później to już zależy od wielu innych czynników.

Spotykam się z panią Gabrielą Eliasz ze Zdrowej Rodziny i to ona może udzielić pełnych informacji. Spotkania niestety nie są refundowane przez NFZ ale moim zdaniem warto w nie zainwestować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *