Ramię w ramię z Pawłem Zawitkowskim

Ramię w ramię z Pawłem Zawitkowskim

16-17 maja we Wrocławiu odbyły się targi Mother & Baby. Gwiazdą imprezy był znany fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski, który aktywnie wspiera ideę noszenia maluchów w chustach. Jak sam mówi: najlepszym sposobem noszenia dziecka są ręce rodzica. W drugiej kolejności chusty.

Miałem przyjemność uczestniczyć w Akademii Pawła jako doradca chustowy prezentując zalety tego sposobu opieki nad dzieckiem szerokiej widowni na scenie oraz poprzez indywidualne konsultacje na stoisku. Było to dla mnie niezwykle przyjemne i budujące doświadczenie.

Cieszy rosnące zainteresowanie i zaufanie rodziców do chust. Coraz rzadziej słyszałem pytanie o to, czy aby napewno zdrowo tak „ściskać” dziecko, albo czy nie wypadnie z chusty. Być może jest to efekt aureoli Pawła, być może licznych kampani edukacyjnych kierowanych do młodych rodziców. Ogromną satysfakcję i radość sprawiał mi widok rodzica, któremu po kilku ćwiczeniach udawało się zamotać malucha. Szczęściwe przytulone niemowle i uśmiechięta mama – dla takich chwil zająłem się doradztwem.

Same targi okazały się fajną imprezą, z dużą liczbą odwiedzających i ciekawymi stoiskami doradczymi i produktowymi. Goście mogli wziąć udział w szkole rodzenia, skorzystać z bezpłatnych porad logopedów, stomatologów, fizjoterapeutów, zrobić usg oraz wygrać ciekawe nagrody w konkursach – m.in chusty 🙂

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *