Jak się bawić z dzieckiem?

Jak się bawić z dzieckiem?

Książka „Rodzicielstwo przez zabawę” Lawrence J. Cohen’a jest na rynku od 2012 roku. Mimo, że widziałam ją w różnych księgarniach internetowych to wydawało mi się, że przecież nie będę czytać o tym, jak się mam bawić z dzieckiem, bo to już potrafię.

Książka wpadła mi w ręce dość przypadkowo. Zaczęłam czytać i już nie mogłam się oderwać. Porusza wiele tematów nad którymi ostatnio dużo myślałam (np. co zrobić z przedszkolakiem, który chce bawić się tylko w strzelanie; dlaczego gdy odbieram go z przedszkola to jest tak bardzo marudny a innym razem zamknięty w sobie; co zrobić z rozhisteryzowaną trzylatką). Uświadomiła mi też jak często mówię dzieciom „nie”, bo mam teoretycznie dużo ważniejszych rzeczy do zrobienia: obiad, sprzątanie, pranie, a do tego chcę mieć też czas dla siebie i swoje pasje. Poza tym nie zawsze podzielam dziecięcy entuzjazm zabawy np. w wyścigi samochodowe. Mnie to przecież nie bawi. Książka jednak pomaga się obudzić i zacząć czerpać radość z wszelkich zabaw dziecięcych. Dodaje nowej energii, nowych pomysłów.

W pędzie codzienności i życia w biegu zapominamy, jak ważna jest zabawa, jak wiele tematów można w trakcie zabawy poruszyć, ile problemów rozwiązać. Zabawa to nie tylko zabawa, to budowanie relacji z własnymi dziećmi.

Kiedy dołączamy do dzieci w świecie zabawy, otwieramy drzwi do ich życia wewnętrznego i spotykamy się z nimi serce w serce.”

O czym jest książka?

O napełnianiu pustego kubka 🙂

Dla kogo?

Dla rodziców i opiekunów tych mniejszych dzieci ale i tych starszych – już szkolnych czy nastolatków nawet.

Polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *