Być zielonym to nic złego

Być zielonym to nic złego

Jest tyle tematów i zagadnień, które trzeba poznać gdy na świat przychodzi dziecko, że momentami można dostać zawrotu głowy od nawału informacji i od sprzecznych informacji nadciągających ze wszystkich stron. Dlatego zalecam spokój, słuchanie siebie, swojego instynktu. A gdy już naprawdę nie wiadomo co robić, to książka może okazać się najlepszym doradcą. Tylko jaka?

Jeśli doszły do Ciebie niespodziewanie informacje o ekologicznym wychowaniu dziecka i rodzicielstwie bliskości (bo poznałaś -eś rodziców co używają pieluch wielorazowych, śpią z dzieckiem i na dodatek nie maja wózka), i nie masz o tym bladego pojęcia a wyszukiwanie informacji w sieci to ponad Twoje siły, bo po prostu przy małym dziecku nie masz na to czasu (wolisz się wyspać 😉 to polecam książkę Reni Jusis i Magdy Targosz „Poradnik dla zielonych rodziców”.

Podeszłam do niej sceptycznie, bo jakoś książki celebrytów mnie nie przekonują. I ta też nie jest idealna, ale jednak bardzo dobra.

Pierwsze dziecko urodziłam ponad 3 lata temu. Wiecie ile godzin a raczej dni poświęciłam na szukaniu informacji jak wychować dziecko w zgodzie ze sobą i naturą? Koszmarnie dużo czasu na siedzeniu przy internecie i zbieraniu informacji.

A tu proszę taka książka! To skarb, kompendium wiedzy, mnóstwo tematów w jednym miejscu. I bardzo dobrze, że autorki nie zgrywają wszystkowiedzących tylko opierają swoje porady i spostrzeżenia na rozmowach z ekspertami. Jestem przekonana, że pomoże wielu początkującym rodzicom decydującym się na rodzicielstwo bliskości i ekologiczne wychowanie dzieci. A nawet jak się owi rodzice na takie sposoby nie zdecydują, to będą mieli świadomość alternatywy. Choć książka nie jest wyczerpująca. Daje gruntowne podstawy, aczkolwiek z perspektywy czasu widzę, że niektóre tematy potrzebują większego zagłębienia. Choć pewnie po prostu nie sposób napisać o wszystkim na raz. Niemniej jednak książkę pochłania się migiem, bardzo dobrze się czyta, zawiera mnóstwo praktycznych wskazówek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *